sekretariat_g5@vp.pl

 

REKRUTACJA do Gim5Szkoła
// Strona główna
// Lokalizacja
// Samorząd
// Kadra
// Pedagog i Psycholog
// Egzamin gimnazjalny
// Osiągnięcia
// Publikacje
Historia
// Kalendarium
// Patron
// Sztandar
Działalność
// Zajęcia pozalekcyjne
// Biblioteka
// Czytelnia
// Zespół muzyczny
// Koło turystyczne
//
Klub Europejski
// Gazetka szkolna
// Konkursy
// Harmonogram imprez
Informacje
// REKRUTACJA
// Rodzice
// Absolwenci
// Dokumenty regulujące
   pracę szkoły

// Podręczniki
// Stypendia
// Innowacje Pedagogiczne
// Dla nauczycieli
Po szkole
// Sprawdź wiedzę
// Zagrajmy o sukces
// Humor
// Netykieta (Kodeks Internauty)
// Uczniowie
// Blog 2E
  Pobierz
// Pliki do pobrania

  AKTUALNOŚCI ROK SZKOLNY 2013/2014


 
Wiadomości G5TV                         Plan lekcji
  Reportaże szkolne 


 Nowa strona Gimnazjum nr 5 
Zapraszamy na nową stronę internetową
Gimnazjum nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego która znajduje się pod adresem www.gimnazjum5plock.pl
 Zebrania z rodzicami
Dnia 11 września 2014 roku (czwartek) odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów Gimnazjum nr 5. Rodziców zapraszamy na godz. 16.30.
O  godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.
 Apele organizacyjne
3 września 2014 roku odbyły się apele organizacyjne, w których uczestniczyli uczniowie klas I, II i III. Najlepsi uczniowie klas II i III zostali wyróżnieni. Pani dyrektor Eliza Ogorzała wręczyła Listy Gratulacyjne Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Wicedyrektorzy przypomnieli normy i zasady obowiązujące w szkole,omówili zasady związane z bezpieczeństwem, realizacją projektów edukacyjnych w kl. II. Informacje dotyczace przebiegu egzaminu gimnazjalnego przekazane zostały uczniom klas III.
  
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów wszystkich klas nastąpi 1 września 2014 roku (poniedziałek) o godz. 900 według poniższego harmonogramu
1a-s.85
p.I.Wójcik
2a-s.15
p.I.Warszawska
3a-s.92
p.E.Kulikowska
1b-s.79
p.I.Kołodziejska
2b-s.84
p.E.Łabuś   
3b-s.69
p.J.Malecka
1c-s.40
p.A.Rutkowska
2c-s.42 
p.J.Szczepkowska-Okraszewska
3c-s.78
p.J.Kruczyński  
1d-s.93
p.O.Zalewska
2d-s.38
p.A.Rosiak
3d-s.91
p.J.Gostomska
1e-s.68
p.E.Buchalska
2e-s.5  
p.P.Wiśniewski
3e-s.14
p.M.Gronkowska
2f-s.80   
p.J.Kruczyńska
2g-s.4 
p.A.Lorenz
 Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego dla klas pierwszych i drugich o godzinie 8.30w salach lekcyjnych.
Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich o godzinie 9.00 - sala widowiskowa.
 Sukces naszego ucznia
Dnia 13 czerwca w Książnicy Płockiej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III edycji konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa…”, którego organizatorami były Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku oraz Gimnazjum nr 13 w Płocku. W kategorii tłumaczenie wiersza Władysława Broniewskiego na język niemiecki wyróżnienie otrzymała Kamila Falkowska z klasy 3a. Gratulujemy!!!

Poniżej prezentujemy nagrodzony wiersz pt. „Żyłem”

 Zamiast lekcji wizyta w Płockiej Galerii Sztuki
Dnia 9 czerwca 2014 r. klasa 3a odwiedziła Płocką Galerię Sztuki. Uczniowie obejrzeli wystawę „Droga do wolności”, będącą doskonałym materiałem do studiowania najnowszej historii Polski. Eksponowane prace spodobały się młodzieży, niektóre wzbudziły podziw, a niektóre zaintrygowały formą, kolorem lub środkiem wyrazu. Tak było chociażby w przypadku instalacji video na temat polskiej flagi. Ten symboliczny obraz przemówił do wyobraźni odbiorców i stał się przyczynkiem do dyskusji na temat patriotyzmu.
 Konkurs Kulinarny
5 czerwca 2014r. w Gimnazjum nr 5 w Płocku odbył się konkurs kulinarny „Przepis na najsmaczniejszą i najzdrowszą sałatkę na świecie”. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy 2b, drugie miejsce klasa 1f, a trzecie miejsce zajęły drużyny z klasy 2b i 1c. Po konkursie odbyły się warsztaty kulinarne, na których uczniowie poznali zasady prawidłowego odżywiania i komponowania odpowiedniej diety dla gimnazjalisty. Konkurs i warsztaty odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę”. Opiekunami konkursu i warsztatów byli: p. J. Malecka, p. O. Zalewska i p. R. Gąsiorowski.
 Sukces sportowy
Miło nam donieść, że gimnazjalistki z G5 zajęły I miejsce w finale Piłki Ręcznej
w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych - sezon 2013/2014.
 Natomiat chłopcy z G5 zajęli II miejsce w Finale Unihokeja.
 Sukces naszego ucznia
Kolejny raz nasz uczeń Przemysław Siemieniako z kl. I a odniósł znaczący sukces. Otrzymał I miejsce w konkursie „ Polska Jagiellonów” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Płocku. Patronat honorowy nad konkursem objęli Ambasador Republiki Litewskiej w RP, Ambasador Republiki Czeskiej w RP, Ambasador Węgier w RP, Ambasador RP przy Unii Europejskiej w Brukseli , Starosta Powiatu Płockiego i Prezydent Miasta Płocka. Przemek był najmłodszym uczestnikiem konkursu, a mimo to uzyskał najlepszy wynik zarówno w eliminacjach, jak i konkursie głównym. 6 czerwca 2014 r. w auli L.O. im. Władysława Jagiełły odbyło się uroczyste zakończenie zmagań gimnazjalistów z 20 szkół powiatu płockiego. Nasz uczeń został  nagrodzony upominkami książkowymi, gadżetami oraz nagrodą specjalną starosty powiatowego Michała Boszko – dobrej jakości tabletem. W drodze do sukcesu wspierała uzdolnionego ucznia nauczycielka historii p. Anna Rutkowska.
                                                                 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 Sukces sportowy
Reprezentacja Naszego Gimnazjum wzięła udział w XVI Finale Igrzysk Mazowieckich w piłce nożnej w Radomiu w dniach 1-4.06.2014r. Chłopcy z klasy III D w pięknym stylu wywalczyli Mistrzostwo Mazowsza Szkół Gimnazjalnych pokonując w meczu finałowym gospodarzy 5:2.
Skład drużyny: Michał Goleniewski, Radosław Gałązka, Sebastian Graczyk, Emil Cendlewski, Bartłomiej Machnicki, Patryk Szczepański, Adam Radwański - najlepszy zawodnik turnieju, Wojciech Mazurowski i Damian Lenkowski. Trener - Marcin Lig
 Happening "Rok Wolności - Rok Radości"
Dnia 4 czerwca 2014 r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskich obchodów 25. rocznicy wolnych wyborów 1989 r. Zorganizowaliśmy happening, do udziału w którym zaprosiliśmy Miejskie Przedszkole nr 10 w Płocku, Miejskie Przedszkole nr 16 w Płocku i Szkołę Podstawową nr 3 w Płocku. Wspólnie o 9.45 przeszliśmy aleją Roguckiego w centrum Osiedla Łukasiewicza. Każdy miał biały lub czerwony balonik, barwy polski wymalowane na twarzy. Przedszkolaki przypomniały nam wiersz, który zna każde polskie dziecko „Katechizm polskiego dziecka”. Wszyscy razem (a było nas naprawdę dużo – około 900 osób) zakrzyknęliśmy trzykrotnie „Rok Wolności – Rok Radości”. Wspólnie z uczniami z podstawówki wyrecytowaliśmy wiersz patriotyczny. O celu naszego happeningu opowiedziała gimnazjalistka z klasy 1g. Klasa 2d ułożyła się w napis WOLNOŚĆ. Na koniec wypuściliśmy gołębie symbolizujące postawę otwartości i radości. Uczniowie klas drugich przeszli przed Ratusz i do ustawionych tam 25 urn symbolizujących urny wyborcze z 4 czerwca 1989 r. wrzucili napisane przez siebie i kolegów z klas pierwszych okolicznościowe kartki pocztowe z życzeniami dla Polaków i płocczan. Do drugoklasistów wyszedł Prezydent Miasta Płocka, pan Andrzej Nowakowski – rozmawiał z młodzieżą o wolności, demokracji i odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
Relacje mediów można obejrzeć, przeczytać na:
Urząd Miasta Płocka
Telewizja Polska
Tygodnik Płocki
Portal Płocki
Gazeta Wyborcza
 Wiosenny rajd  integracyjny
30 maja odbył się rajd integracyjny uczniów klas pierwszych i ich wychowawców. Trasa rajdu wiodła z płockich Winiar do leśniczówki w Brwilnie. Na miejscu, pani z Nadleśnictwa w Płocku poprowadziła nas ścieżką edukacyjną, opowiadając szereg ciekawostek o lesie. Pan leśniczy, gospodarz leśniczówki - Mariusz Downarowicz rozpalił ognisko. Upieczone kiełbaski smakowały świetnie. Rajd był okazją do wręczenia uczniom, którzy zaangażowali się w Piknik Europejski, podziękowań  wraz ze słodką niespodzianką. Podziękowania uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor naszego gimnazjum. Za pomoc w organizacji rajdu dziękujemy jednemu z rodziców kl. 1a, panu Arturowi Radzio.
 "Radzanowo 2014"
29 maja odbył się w Radzanowie XV Mazowiecki Festiwal Piosenki Religijnej. W kategorii zespołów wokalno – instrumentalnych I miejsce jury przyznało naszemu szkolnemu zespołowi Marchewkowe Pole.  Zespół zagrał w składzie: Karolina Rudzińska /3a/, Daniel Przyborowski /3a/, Aleksandra Wronowska /2a/, Wioletta Dobrzeniecka /2b/, Anna Kaczorek /2b/.
 Szkolny Festiwal Nauki
W dniu 28 maja 2014 r. odbył się Szkolny Festiwal Nauki w ramach którego zaprezentowano projekty edukacyjne uczniów klas 1a i 1b. Projekty były realizowane na zajęciach z twórczości prowadzonych przez p. J. Kruczyńską i p. E. Słupecką. Uczniowie klasy 1a nakręcili film „Woda i dwutlenek węgla” dotyczący właściwości fizycznych i chemicznych wody i dwutlenku węgla. Doświadczenia prezentowane na filmie były wykonywane przez uczniów. Uczniowie klasy 1b przedstawili prezentację multimedialną  „W jakich postaciach pojawia się w naszym otoczeniu węgiel ?”  oraz opowiedzieli o „Historii odkrycia lampy naftowej”. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Oprócz prezentacji projektów uczniowie wysłuchali „Inwokacji do chemii” , mieli możliwość wykazania się znajomością przysłów związanych z chemią, rozwiązywali zadania na rozpoznawanie szkła i sprzętu laboratoryjnego, wykazywali się znajomością zjawisk fizycznych, odkryć ważnych dla ludzkości oraz wykorzystywali myślenie pytajne przy odgadywaniu narządów ludzkich. Młodzież bawiła się bardzo dobrze. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodki upominek od p. dyrektor E. Ogorzała. Kolejny raz nasi uczniowie mogli się przekonać, że nauka może być świetną zabawą.
      Konkursy dla uczniów przygotowali: p. I. Kołodziejska, p. J.  Kruczyńska, p. J. Kruczyński. W przygotowanie imprezy zaangażowani byli: p. E. Słupecka, p. J Gostomska i p. R. Gąsiorowski. Gościem honorowym była p. E. Lemańska –nauczyciel  konsultant  MSCDN.
 Majowe zajęcia terenowe
W dniach 20-28 maja 2014 r. wszystkie klasy pierwsze z naszego gimnazjum uczestniczyły w lekcji geografii w terenie. Uczniowie pod opieką p. Grzegorza Bednarza i wychowawców poznawali Brudzeński Park Krajobrazowy, uczyli się korzystania z kompasu, wyznaczania kierunków świata z wykorzystaniem zegarka oraz na podstawie obserwacji przyrody. Uzupełnieniem zajęć była też powtórka z historii w Rokiciu, Siecieniu i Sikorzu dotycząca stylów architektonicznych i średniowiecznych obyczajów. Ciekawym elementem było spotkanie z pracownikiem Parku Ludwikiem Ryncarzem, który opowiadał o pracy leśników. Wycieczki kończyły się integracją przy ognisku. 
 Co nam w duszy gra
27 maja SP nr 3 w Płocku zaprosiła zespołu wokalne i wokalno – instrumentalne szkół podstawowych i gimnazjów z Płocka i okolic do wzięcia udziału w XIII Rejonowym Przeglądzie Zespołów Muzycznych „Co nam w duszy gra”. W kategorii zespołów wokalno – instrumentalnych z gimnazjum nie mogło zabraknąć naszego szkolnego zespołu Marchewkowe Pole. Zespół wykonał utwory „When I'm gone” Anny Kendrich i „I see fire” Ed'a Sheeran'a. Jury przyznało Marchewkom I miejsce. Zespół zagrał w składzie: Karolina Rudzińska /3a/, Daniel Przyborowski /3a/, Aleksandra Wronowska /2a/, Wioletta Dobrzeniecka /2b/, Anna Kaczorek /2b/, Natalia Zmysłowska /2d/, Aleksander Irzyk /1b/, Karolina Kitlińska /1e/, Kinga Koziorowska /1g/. Zdjęcia wykonała Patrycja Stasiak /3a/.
 Kawiarnia Literacka
20 maja znowu otworzyła swoje podwoje Kawiarnia Literacka. Tym razem Marchewkowe Pole wprowadziło gości w klimat lat sześćdziesiątych. Oprócz takich piosenek jak Rudy rydz, Walc Embarres, Chłopiec z gitarą, Zakochani są wśród nas, można było usłyszeć anegdoty, wiersze z kręgu poezji lingwistycznej, a oglądając fragmenty kroniki filmowej, poczuć atmosferę tamtych lat. Przybyło wielu gości, w tym rodzice, nauczyciele, uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, goście przy kawie i czymś słodki wsłuchiwali się, a następnie dziękowali młodym artystom gromkimi brawami.
Zdjęcia wykonał p. Krzysztof Łukiański
 Napisali o Nas


Na stronie: http://toc.mscdn.pl/ można przeczytać artykuł na temat naszego Placu Doświadczalnego. Zachecamy do lektury.
 Co na Placu Doświadczalnym G5 piszczy?
Nie minął jeszcze tydzień od oficjalnego otwarcia Placu Doświadczalnego a my donosimy, że na każdej godzinie lekcyjnej odbywają się lekcje w plenerze. Z wielofunkcyjności obiektu i rozległości terenu, na którym jest usytuowany cieszą się i Nauczyciele, i Uczniowie, ponieważ możliwe jest równoczesne prowadzenie lekcji przez kilku nauczycieli. Współistnienie obok lekcji z wf, matematyki czy historii staje się już faktem. Lekcje w terenie pobudzają klasy do aktywności. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z przykładowych zajęć.
 Noc w szkole 1g
Z piątku na sobotę (16/17 maja) nasza klasa zorganizowała noc w szkole. Graliśmy w piłkę ręczną, piłkę nożną, koszykówkę oraz tańczyliśmy. Graliśmy też w żywego Chińczyka i twistera. Ok 22.00 zamówiliśmy pizzę, którą zjedliśmy ze smakiem. W nocy opowiadaliśmy straszne historie!! W szkole spędziliśmy czas od 20.00 do 7.00. Przez cały ten czas wszyscy świetnie się bawili, nikt nie narzekał na nudę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
 Rajd Ekologiczny "Uśmiech Stokrotki i Niezapominajki"

17 maja 2014 odbył się XXXVI Rajd Ekologiczny „Uśmiech Stokrotki i Niezapominajki”. Organizatorem rajdu był Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Płocku. Trasa: Płock (ul. Otolińska, przejazd PKP)- Kostrogaj- Brochocin- Brochocinek- Dźwierzno- Leszczyn Szlachecki (Szkoła Podstawowa). Nasza drużyna turystów, której opiekunem był p. Jarosław Janicki, zajęła III miejsce.

 Pobyt w Bledzewie
16 maja 2014 klasa 1c z opiekunami: p. Joanną Szczepkowską – Okraszewską, p. Agnieszką Kalwasińską i p. wicedyrektorem Jarosławem Janickim, wybrała się do Szkoły Podstawowej w Bledzewie. Dlaczego tam? Bo łączy nas wspólny patron – Zygmunt Padlewski. Wzięliśmy udział w obchodach z okazji rocznicy stracenia Patrona. Impreza rozpoczęła się od apelu i oddaniu hołdu Zygmuntowi Padlewskiemu, a później podzieliliśmy się na drużyny patrolowe i wyruszyliśmy w teren. Zadania do wykonania nie były trudne, ale wymagały nieco wysiłku i znajomości życiorysu Patrona. Mieliśmy do rozwiązania krzyżówkę, ułożenie puzzli, kalambury, odśpiewanie piosenki partyzanckiej i udzielenie pierwszej pomocy. Po godzinnym marszu czekał na nas grill, ognisko i wspólne śpiewy. Było super!
 Obchody miejskie 151 rocznicy śmierci gen. Zygmunta Padlewskiego.
O godzinie 16.00 przy krzyżu powstańców styczniowych rozpoczęły się obchody miejskie upamiętniające 151 rocznicę śmierci generała Zygmunta Padlewskiego. Gimnazjum nr 5 reprezentował poczet sztandarowy, Pana wicedyrektora Jarosława Janickiego, delegacja nauczycieli oraz uczniowie naszej szkoły.
 Gra miejska
 Dnia 15 maja 2014 r. obchodziliśmy 151. rocznicę stracenia generała Zygmunta Padlewskiego w Płocku przez władze carskie. Z tej okazji Gimnazjum nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego w Płocku i Hufiec ZHP im. Obrońców Płocka 1920 roku przygotowały grę miejską „Śladami Zygmunta Padlewskiego i powstania styczniowego” dla młodych płocczan. Patronat Honorowy nad grą objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. W grze uczestniczyły patrole za szkół podstawowych i  gimnazjów. Trasa gry przebiegała miejscami związanymi z generałem Zygmuntem Padlewskim oraz powstaniem styczniowym w Płocku. Patrole rozwiązywały na wyznaczonych punktach zadania dotyczące tematyki gry. Uczestnicy musieli się zmierzyć także z wyznaczaniem azymutu na mapie, rozstawianiem namiotu i udzielaniem pierwszej pomocy.
Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 (I miejsce), Gimnazjum nr 8 (II miejsce), Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 5 (III miejsce ex aequo).
Zwycięskie patrole nagrodzono pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy gry miejskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 Otwarcie Parku Doświadczalnego
Dnia 13 maja 2014 r. gościliśmy w naszej szkole Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego, któremu towarzyszyli: Zastępca Prezydenta Pan Roman Siemiątkowski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Pan Marek Bębenista, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Pan Cezary Guzanek. Na spotkanie przybyli także Pan Andrzej Wojciechowski wizytator Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, Pan Grzegorz Skwarna kierownik płockiego oddziału Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nie zabrakło również licznych przedstawicieli mediów, włącznie z TVP Warszawa. Skąd takie zainteresowanie naszym gimnazjum? Tego dnia dokonano oficjalnego otwarcia Parku Doświadczalnego, który powstał przy naszej szkole. „Moja Wymarzona Szkoła” to efekt projektu edukacyjnego, jaki rok wcześniej wymyślili i zgłosili do Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka uczniowie ówczesnej klasy II a. Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów z innych klas projekt uzyskał wsparcie płocczan, a szkoła pieniądze na jego realizację. Od dzisiaj oficjalnie możemy wychodzić z nauczycielami na lekcje do przyszkolnego amfiteatru, uczyć się w plenerze matematyki, zagadnienia z geografii czy chemii poznawać wykorzystując duży model Ziemi, zegar słoneczny, ogromny układ okresowy pierwiastków z obrotowymi elementami, zaś na wf ćwiczyć w „siłowni pod chmurką”. Inicjatywa uczniów, która doczekała się realizacji, jest unikatowa nie tylko w skali Płocka, ale również kraju. Cieszymy się, że nasza szkoła jest nowoczesna a nauczyciele tak skutecznie pomagający uczniom rozwijać ich aktywność. Prezentacji Parku Doświadczalnego podczas dzisiejszej konferencji prasowej dokonali sami pomysłodawcy – uczniowie klasy III a, których wspierali pani dyrektor Eliza Ogorzała, wychowawczyni pani Joanna Wodowska i opiekun projektu „Moja Wymarzona Szkoła” pan Paweł Kamiński. Przy kolejnych stanowiskach w parku Pan Prezydent zadawał uczniom wiele pytań, z których za każdym razem wychodzili obronną ręką. Za pomoc w organizacji dzisiejszej niecodziennej lekcji dziękujemy nauczycielom: p. J. Wodowskiej, p. P. Kamińskiemu, p. I. Kołodziejskiej, p. G. Bednarzowi, p. J. Kruczyńskiej, p. E. Słupeckiej oraz uczniom z klas 3a, 3g.
Uczniom i nauczycielom życzymy samych udanych lekcji w Parku Doświadczalnym.
O tym wydarzeniu napisali:
1. Portal Płocki,
2. Urząd Miasta Płocka,
3.Gazeta Wyborcza.
 Piknik Europejski
Dnia 10 maja 2014 r. w naszym mieście świętowaliśmy XVI edycję Pikniku Europejskiego, w ramach którego płoccy uczniowie przybliżali wiedzę, tradycje, zwyczaje, kulturę krajów Unii Europejskiej i państw, w których leżą miasta partnerskie Płocka. Nasze gimnazjum reprezentowało Chiny.

Przygotowania trwały długo, ale się opłaciły. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkoły, a przede wszystkim pierwszoklasistów, kl. 2b i 2d oraz wychowawców nasza szkoła zajęła I miejsce wśród 11 szkół gimnazjalnych i zespołów szkół.

Jak się zaprezentowaliśmy i bawiliśmy, maszerując w paradzie, występując na scenie, możecie obejrzeć na zdjęciach.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli uczniom przygotować się do udziału w Pikniku.
 Kawiarnia Literacka
 Książka nie gryzie

Klasa 1a bierze udział w ogólnopolskiej grze „Między nami czytelnikami”. Jednym z zadań było pokazanie, że czytanie jest przyjemne i pożyteczne. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanych prac. Pamiętajcie: Czytasz książki? Jesteś zwycięzcą!
 Święto Konstytucji 3 Maja
6 maja 2014, tym razem Święto Konstytucji w naszej szkole uczciliśmy organizując konkurs dla klas drugich pod hasłem „Kreatywny Młody Historyk”. Zespoły reprezentujące klasy musiały zmierzyć się z takimi zdaniami jak np.: 
-co by było, gdyby stolicę znów przeniesiono do Krakowa?
- jakie korzyści i jakie kłopoty miał magnat, który był właścicielem wielkiego zamku?
Trzeba też był zmierzyć się z zadaniami umieszczania wydarzeń w czasie, czy udzielić odpowiedzi na pytania, m.in.: Kto o sobie mówił: jam nie z soli, ani z roli, ale z tego co mnie boli, wyrosłem.  Zmagania urozmaicał chór szkolny z p. Elżbietą Dobies śpiewając pieśni patriotyczne. Rywalizacja była bardzo zacięta, szczególnie pomiędzy klasą 2a i 2e. W dogrywce, głosami publiczności palmę pierwszeństwa oddano klasie 2e. Konkurs przygotowała klasa 3a z wychowawczynią. W jury zasiedli: p. dyrektor Jarosław Janicki, Piotrek Skrzyński i Oliwia Chyła.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.
 Święto Konstytucji 3 Maja
3 maja 2014  roku odbyły się uroczystości miejskie upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny w Bazylice Katedralnej.  Następnie złożono kwiaty przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.
 Dzień Flagi
Dnia 2 maja 2014r.nasi uczniowie brali udział Dniu Flagi, podczas ktorego odbyło się przekazanie flagi narodowej przez uczniów Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920 roku, Gimnazjum nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego, ufundowanej przez środowisko kombatantów w 50 rocznicę wybuchu II wojny światowej z przesłaniem - pielęgnowania szacunku do flagi narodowej i pokoju.
 Nieznany Płock
Nasza szkoła wspólnie z Płocką Galerią Sztuki po raz drugi zorganizowały konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Nieznany Płock”. Celem było kształtowanie wrażliwości na piękno otaczającego świata, rozwijanie zainteresowań fotograficznych i inwencji. Konkurs przygotował p. Grzegorz Bednarz. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów – G 3, 6, 8, 13, SP 17, SP Łąck, SP Proboszczewice, SP Słupno, III LO, LO im. Władysława Jagiełły, Liceum Plastyczne. Uczestnicy zgłosili 141 prac. Uroczyste otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród odbyło się 29 kwietnia w Płockiej Galerii Sztuki.
O wydarzeniu na stronie PGS:
Płocka Galeria Sztuki
Własnie trwają egzaminy gimnazjalne.
W naszej szkole właśnie trwają egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich. Wczoraj (23 kwietnia) zmagali się z testami zz historii i wos-u, z j. polskiego, dziś (24 kwietnia) z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia), z matematyki a jutro (25 kwietnia) z j. obcego nowożytnego w części podstawowej i rozszerzonej (w naszej szkole są to j. angielski i j. niemiecki). Wszystkim zdającym życzymy POWODZENIA.
 Zebrania z Rodzicami.

Dnia 8 maja 2014 roku (czwartek) odbędą się ogólne zebranie z rodzicami. Wszystkich rodziców zapraszamy do Gimnazjum nr 5 w godzinach 1700 - 1830.
Egzaminy gimnazjalne
W dniach 23 - 25 kwietnia 2014  uczniowie z klas trzecich przystąpią do kolejnych części egzaminu gimnazjalnego. W sumie mają do napisania 6 testów - po dwa każdego kolejnego dnia: z historii i wos-u, z j. polskiego, z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia), z matematyki i z j. obcego nowożytnego w części podstawowej i rozszerzonej (w naszej szkole są to j. angielski i j. niemiecki). Uczniowie przygotowywali się do egzaminu od pierwszej klasy. Cała szkoła mocno trzyma za nich kciuki.
23, 24, 25 kwietnia 2014 to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I i II .
 Dzień Otwarty
14 kwietnia 2014 roku w Gimnazjum nr 5 w Płocku odbył się Dzień Otwarty połączony ze Szkolnym Festiwalem Nauki. W imprezie uczestniczyli uczniowie Szkół Podstawowych nr  1, nr 3, nr 13, nr 11 i nr 16. Przybyli mieli możliwość poznania Gimnazjum nr 5 jako szkoły  uczącej nowocześnie każdego, rozwijającej pasje i talenty. Szkoły w której uczniowie i nauczyciele są aktywni. Szkoły w której każdy czuje się dobrze i bezpiecznie. Szóstoklasiści stojący przed wyborem szkoły gimnazjalnej dowiedzieli się jakie klasy zostaną otwarte w G5 w roku szkolnym 2014/2015. Uczniowie szkół podstawowych brali udział w ciekawych konkursach m. in. z wykorzystaniem  multimedialnych systemów do testowania. W ramach Szkolnego Festiwalu Nauki odbyły się pokazy pt. „Puszczaj gazy razem z nami” przeprowadzone przez Dominikę Panek i Patryka Dormowicza  z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.  Doświadczenia dotyczyły otrzymywania i właściwości tlenu i wodoru, wpływu utleniaczy w reakcjach chemicznych i efektownych reakcji analitycznych.
Pokazy bardzo podobały się widowni. Było efekty świetlne, cieplne i akustyczne. Było po prostu SUPER.
Życzenia świąteczneJaj przepięknie malowanych,

Świąt wesołych, roześmianych.
W poniedziałek kubeł wody.
Szczęścia, zdrowia oraz zgody.
WESOŁEGO ALLELUJA!
 Rekrutacja do Gimnazjum nr 5 w Płocku.
15 kwietnia (wtorek) 2014 roku rozpoczyna się rekrutacja do płockich gimnazjów na rok szkolny 2014/2015. Rekrutacja prowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego. Rekrutacja odbywa się równolegle na stronach internetowych http://ppo.zjoplock.pl oraz   https://gimnazja-plock.nabory.pl/, na której dostępne będą: szczegółowa oferta płockich gimnazjów, informacje dotyczące terminów i zasad bieżącej rekrutacji  a także elektroniczne Zgłoszenie/ Wniosek o przyjęcie dziecka do Gimnazjum na rok szkolny 2014/2015.
Logowanie w systemie będzie możliwe od 15 kwietnia od godz. 800 do 9 maja do godz. 1500. W powyższym terminie wydrukowane i podpisane zgłoszenie lub wniosek należy złożyć odpowiednio w szkole obwodowej lub szkole pierwszego wyboru.

Oferta Gimnazjum nr 5 w Płocku
 Spotkanie z pisarką Martą Fox
9 kwietnia klasy1a i 1b wraz z opiekunami uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Martą Fox .Autorka wielu powieści dla młodzieży na początku się przedstawiła i barwnie opowiedziała o swoim życiu, pierwszych miłościach, inspiracjach .Mówiła także, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem i skąd czerpie pomysły.  Wszyscy uważnie słuchali. Potem nadszedł czas na pytania. Uczniowie obydwu klas byli bardzo aktywni. Pytali o książki, inspiracje tytułów, życie pisarki, sam proces  pisania, ile czasu zajmuje napisanie jednej książki. Padło nawet pytanie o zarobki Na końcu niektórzy zakupili książki, poprosili o autografy. Wiele osób zrobiło sobie zdjęcie z uroczą pisarką i z przykrością wróciło do szkoły. Spotkanie bardzo się wszystkim podobało. Zachęcamy do czytania.
                                                                Niezawodna redaktorka szkolnej gazetki Diana B.
 Sukces Uczennicy
Miło nam poinformować, że Anna Marjanyan z klasy 2b zajęła
I miejsce w XII edycji powiatowego konkursu „Woda źródłem życia” organizowanego przez Technikum Ochrony Środowiska w ZSB nr 1 w Płocku. Praca doświadczalna Ani na temat wpływu kwaśnych deszczy na środowisko tak się spodobała, że  prezentowała ją 4 kwietnia 2014 r. na podsumowaniu konkursu w ZSB nr1 w Płocku.
Uczennica została przygotowana przez p. Olgę Zalewska
 UWAGA już jest marcowo- kwietniowy numer szkolnej gazetki !!!!


Własnie się pojawiła nowy numer gazetki szkolnej zatytułowanej
"NA TABLICY".
Życzymy wytrwałości i samych pozytywnych recenzji.

 Konkurs piosenek autorstwa Jarzego Wasowskiego i Jeremiego      Przybory
4 kwietnia w SP nr 12 w Płocku rozbrzmiały dźwięki utworów autorstwa Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, czyli Kabaretu Starszych Panów. Stało się tak za sprawą zorganizowanego tam konkursu muzycznego dla uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Kitlińska z kl. IE. Za wykonanie utworu „Embarras” jury konkursu przyznało Karolinie I miejsce.
 Sukces Naszego Ucznia
Miło nam donieść, że uczeń klasy IA – Przemysław Siemieniako został laureatem konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-45” na poziomie wojewódzkim. Jest to szczególnie duże osiągnięcie, gdyż tematyka konkursu wykracza poza wymagania programowe gimnazjum i w całości obejmuje zagadnienia omawiane w I klasie liceum ogólnokształcącego.
Przemek, jako jeden z trzech gimnazjalistów, reprezentował powiat płocki podczas III etapu konkursu odbywającego się w Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II w Warszawie. Rywalizował  w większości z uczniami z III – ich klas gimnazjum. Mimo to uzyskał 89% punktów i znalazł się na liście laureatów.
W drodze do sukcesu wspomagała go nauczycielka historii p. Anna Rutkowska
 Powiatowy Konkurs Wiedzy Muzycznej
Miło nam donieść, że w dniu 4.04.2014r. odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy Muzycznej "Ludwig van Beethoven- życie i twórczość" organizowany przez Zespół Szkół nr 5 w Płocku, w którym uczennice klasy I g:  Kinga Koziorowska zajęła II miejsce, Weronika Putz III miejsce. Dominika Olkowicz pomogła w zdobyciu przez drużynę II miejsca w tym konkursie.

Uczennice zostały przygotowane przez panią Elżbietę Dobies.
 Rekrutacja do Gimnazjum nr 5 - WAŻNE DATY
Zarządzenie nr 2/14 Dyrektora Gimnazjum Nr 5 w Płocku w Sprawie terminów rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015
 Mądrej głowie dość dwie słowie
24 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Mądrej głowie dość dwie słowie”. Dwuosobowe drużyny (wybrane w eliminacjach) reprezentowały pierwsze klasy. Uczniowie musieli wykazać się znajomością związków frazeologicznych. Kolejne zadania były coraz trudniejsze: dopasowywanie obrazków do frazeologizmów, wykreślanka, poprawianie błędów, rozpoznawanie związków na podstawie zdjęć. Uczestnicy po cichu dyskutowali, wymieniając się pomysłami i wiedzą. Najśmieszniejszym zadaniem były kalambury. Zabawa polegała na pokazywaniu wylosowanego związku frazeologicznego koledze z klasy. Gimnazjaliści bardzo dobrze się bawili. A oto wyniki: I miejsce – klasa 1a, II – klasa 1b i III – klasa 1d. Nagrodami w konkursie były vouchery do kina, książki „Wycieczki na weekend i wakacje” oraz drobne upominki.
                                                   Konkurs obserwowała i wrażenia spisała: Diana Bdewy
 Rajd Ekologiczny "Powitanie Wiosny"
22 marca 2014 odbył się XXXI Rajd Ekologiczny „Powitanie Wiosny”. Trasa: Szlak turystyczny spacerowy na terenie miasta Płocka: Jar Brzeźnicy- „Sobótka”-
III Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej.  Nasza drużyna, której opiekunem był p. J. Janicki, zajęła III miejsce.
 Pierwszy Dzień Wiosny
W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny nasze gimnazjum  postanowiło świętować inaczej niż dotychczas. Nauczyciele pani Iwona Kołodziejska , Jadwiga Kruczyńska oraz opiekunowie samorządu pani Jolanta Malecka i pan Rafał Gąsiorowski przygotowali dla uczniów szereg konkursów, które odbyły się na sali widowiskowej. Zabawa składała się z dwóch części. Pierwsza to pokaz mody ekologicznej. Uczniowie prezentowali swoje projekty strojów, trzeba przyznać że wykazali się duża pomysłowością. Jednak najlepsze w tym konkursie okazały się projekty przygotowane przez uczniów  klasy 2d i 1b. Druga część zabawy składająca się z różnych zadań dotyczących wiedzy ogólnej z zakresu historii, matematyki, fizyki, przyrody, chemii, geografii. Zwycięskimi klasami okazały się klasa 1b i 2b. Za pomoc przy organizacji dziękujemy panu Sebastianowi Dorajczykowi.
 Konkurs Matematyczny
21 marca 2014 odbył się konkurs matematyczny dla klas drugich "Myślę więc jestem" przygotowany i przeprowadzony przez p. M. Jasińską, B. Skorłutowską i B. Szymańską.

I miejsce zajęła klasa 2D: Natalia Bawtrol, Natalia Zmysłowska, Tomasz Jarzyński.

II miejse zajęła klasa 2A: Wioletta Jeznach, Mateusz Durdasiak, Jakub Paradowski.

III miejsce zajęła klas 2B: Mateusz Falkowski, Kamil Goszczyński, Patryk Lencki
 Konkurs Frankosfera


20 marca odbył się w auli PWSZ zorganizowany przez ALO konkurs Frankosfera. Jeden z modułów tego konkursu dotyczył interpretacji piosenki francuskiej. Karolina Kitlińska z kl. Ie, która reprezentowała nasze gimnazjum wykonała utwór „Je veax” z rep. ZAZ i zajęła II miejsce. Na scenie towarzyszył Karolinie zespół w składzie: Aleksandra Wronowska (2a), Daniel Przyborowski , p. Gabriel Sieradzki (Opiekun)
Indywidualne spotkania z rodzicami

Dnia 27 marca 2014 roku (czwartek) odbędą się indywidualne spotkania nauczycieli z rodzicami. Wszystkich rodziców zapraszamy do Gimnazjum nr 5 w godzinach 1700 - 1830.
 Blog Klasy II E
Zapraszamy na Bloga prowadzonego przez klasę II E wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Gronkowską
TERMINY EGZAMINU GIMNAZJALNEGO W 2014 ROKU !!!!
część humanistyczna – 23 kwietnia 2014 r. (środa)
    - z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
    - z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

 część matematyczno-przyrodnicza – 24 kwietnia 2014 r. (czwartek)
    - z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
- z zakresu matematyki – godz. 11:00

 język obcy nowożytny – 25 kwietnia 2014 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym – godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
 UWAGA już jest lutowy numer szkolnej gazetki !!!!
Własnie się pojawiła nowy numer gazetki szkolnej zatytułowanej
"NA TABLICY".
Życzymy wytrwałości i samych pozytywnych recenzji.

 XXXI Rajd Zima "Szlakami Powstania Styczniowego"
8 lutego 2014 drużyna z klubu turystycznego, pod opieką p. Jarosława Janickiego,  zajęła trzecie miejsce w XXXI Rajdzie Zima „Szlakami Powstania Styczniowego”.  Trasa: Plac Narutowicza (Odwach)- Plac Obrońców Warszawy- miejsce stracenia gen. Padlewskiego- ul. Spółdzielcza- ul. Norbertańska- ZST „70”.
Następny rajd odbędzie się 22 marca. Informacje i zapisy u p. Jarosława Janickiego w terminie do 17 marca.
KONKURS FOTOGRAFICZNY "NIEZNANY PŁOCK"
Gimnazjum nr 5 im Zygmunta Padlewskiego w Płocku zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjkalnych do udziału w konkursie fotograficznym "Nieznany Płock". Konkurs odbywa się pod patronatem Płockiej Galerii Sztuki.
Uczestnicy konkursu mogą nadesłać maksymalnie trzy nieoprawione zdjęcia w formacie 20x30 cm. Zdjęcia mogą być wykonane techniką dowolną: czarno białe lub barwne - niedozwolone jest korygowanie zdjęć elektronicznie.Uczestnicy zobowiązani są do przesłania zdjęć w przesłać w wersji elektronicznej. Prace należy nadsyłać do 28 marca 2014 r.
Zdjęcia powinny być przesłane w kopercie opatrzonej godłem konkursowym autora. Na odwrocie zdjęcia powinno także znaleźć się godło. Do zdjęć należy dołączyć małą kopertę z godłem konkursowym, w której należy podać następujące dane:
- Imię i Nazwisko
- Nazwa i adres szkoły, nr telefonu
- Klasa
- Imię i Nazwisko opiekuna
na adres: Gimnazjum nr 5 ul. Królowej Jadwigi 4 09-400 Płock z dopiskiem "Nieznany Płock".

 Projekt Edukacyjny klasy 2C
W ramach projektu edukacyjnego pt: ,,Jakie są zasady prawidłowego odżywiania się "przeprowadzonego przez poszczególnych uczniów klasy 2c pod opieką Pani Olgi Zalewskiej zrealizowaliśmy następujące zadania:
1. Stworzyliśmy listę spulchniaczy, konserwantów, i substancji niebezpiecznych dla zdrowia człowieka.
2. Scharakteryzowaliśmy choroby układu pokarmowego.
3. Sami przygotowaliśmy i zrobiliśmy najsmaczniejszą, najzdrowszą sałatkę na świecie.
4. Stworzyliśmy dietę cud.
5. Zaprojektowaliśmy tabelę w której umieściliśmy składniki odżywcze i ich kalorie.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i wystawy na 1 piętrze w budynku głównym oraz zachęcamy do skorzystania z przepisów ! :)
 Nocka w szkole
31 stycznia uczniowie  klas 2a, 3b, 3f spędzili noc filmową w szkole pod opieka pani Jolanty Maleckiej, pani Jadwigi Kruczyńskiej, pana Jerzego Kruczyńskiego i pana Rafała Gąsiorowskiego. Oprócz oglądania wszyscy uczestnicy zamówili pzzę i w wspólnym gronie ją ze smakiem zjedli. Cała impreza trwała od godziny 20 do 6 rano.
 Projekt edukacyjny - Klasa 2D
W I semestrze roku szkolnego 2013/2014 klasa 2d wraz z wychowawcą panią Jolantą Gostomską realizowała projekt edukacyjny ,,Płock bez tajemnic - czy znasz swoje miasto?” W ramach zajęć związanych z realizacją projektu młodzież poznawała historię Płocka oraz  najstarsze zabytki Wzgórza Tumskiego. Założeniem projektu było skłonienie uczestników do nowego, innego spojrzenia na uroki miejsca, w którym przyszło im żyć .
Zadania, które trzeba wykonać, aby zrealizować cele projektu:

1. Wizyta w Muzeum Mazowieckim w Płocku- Wystawa XX wieków historii Płocka.
2. Zaliczenie  na co najmniej  ocenę dostateczną sprawdzianu z wiadomości o historii Płocka.
3. Przygotowanie plakatu reklamującego Płock.
4. Nagranie telefonem hejnału Płocka pod ratuszem o godzinie 12 (wykazanie
 się znajomością tekstu hejnału,  herbu i barw miasta)-w zespołach 2 osobowych.
5. Wykonanie fotoreportażu ( minimum 5 zdjęć) z zimowej wycieczki po Płocku
6. Przygotowanie wystawy plakatów w holu szkoły w celu prezentacji efektów pracy nad projektem
Zamieszczenie informacji o projekcie na stronie internetowej szkoły. 
 151 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
22 stycznia, w 151 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, złożono kwiaty i zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej przy Krzyżu Bohaterów Powstania Styczniowego i obelisku Zygmunta Padlewskiego przy al. Piłsudskiego. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy naszego gimnazjum oraz uczniowie z klas 1A i 1F. Uczennice klasy 2B przedstawiły informacje o przebiegu Powstania Styczniowego w Płocku. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Jolanta Malecka, p. Iwona Warszawska, p. Magdalena Cyls, p. Jolanta Gostomska i p. wicedyrektor Jarosław Janicki.
 Konkurs "Śladami Zygmunta Padlewskiego i Powstania        
    Styczniowego w Płocku
21 stycznia w Książnicy Płockiej odbyła się II edycja powiatowego konkursu „ŚLADAMI ZYGMUNTA PADLEWSKIEGO I POWSTANIA STYCZNIOWEGO W PŁOCKU”. Organizatorami konkursu była Książnica Płocka i nasze gimnazjum. Cel konkursu to kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodzieży poprzez upowszechnienie wiedzy o walce naszych przodków o niepodległość ze szczególnym zaakcentowaniem udziału Zygmunta Padlewskiego. W konkursie uczestniczyło siedem drużyn. Zadanie drużyn polegało na opracowaniu gry planszowej, odpowiedzi na pytania dotyczące powstania styczniowego i prezentacji krasomówczej. Pierwsze miejsce zdobyło IV Liceum Ogólnokształcące w Płocku, drugie miejsce Gimnazjum w Słupnie a trzecie Gimnazjum nr 13 w Płocku. Gratulujemy!
Za udostępnienie zdjęć  serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Zalewskiej z Książnicy Płockiej.
 Konkurs "DUETY"
17 stycznia SP nr 6 w Płocku zaprosiła duety ze szkół podstawowych i gimnazjów Płocka i okolic do wyśpiewania kolęd i pastorałek w konkursie pod nazwą „Cicha noc”. W kategorii gimnazjalnej w duecie reprezentującym naszą szkołę wystąpiły solistki Marchewkowego Pola: Kinga Koziorowska (1g) i Karolina Kitlińska (1e). Nasz duet zajął I miejsce.
 22 Finał WOŚP
12 stycznia 2013 roku (niedziela) 7 wolontariuszy z Gimnazjum nr 5 w Płocku uczestniczyło w 22 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórki dokonano na ulicach Płocka wśród mieszkańców naszego miasta. Kwestującym udało się pozyskać 1867 zł i 06 gr.Środki pieniężne w tym roku przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
 Przedstawienie w przedszkolu
Jak co roku uczniowie gimnazjum, pod opieką pani Elżbiety Dobies i pani Ewy Łabuś, przygotowali świąteczne przedstawienie dla dzieci. 8 i 9 stycznia nasi gimnazjaliści odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 17 oraz sąsiadujące ze szkołą Przedszkole nr 16. Nie zapomniano również o przedszkolakach chwilowo goszczących  w naszym gimnazjum. Przedstawiciele koła teatralnego wcielili się w  różne postacie -  Mikołaja, Mikołajową, elfy i  zaprezentowali przedszkolakom świąteczną bajkę, którą chór szkolny ubarwił  wesołymi piosenkami. Dzieci z zainteresowaniem oraz życzliwością przyjęły uczniów, potem  podziękowały i pięknie zaśpiewały świąteczne piosenki. Spotkania z przedszkolakami zakończył „nasz Mikołaj”, który wraz z elfami poczęstował dzieci cukierkami.
 UWAGA już jest nowy numer szkolnej gazetki !!!!

Własnie się pojawiła nowy numer gazetki szkolnej zatytułowanej "NA TABLICY".
Życzymy wytrwałości i samych pozytywnych recenzji.

 Życzenia Świąteczne

Z dźwiękiem dzwonów melodyjnych,
Wraz z opłatkiem wigilijnym,
W dzień Bożego Narodzenia,
Ślemy serdeczne te życzenia
Zdrowia, szczęścia, powodzenia.
I w Nowym Roku marzeń spełnienia.
 Jasełka
19.12.2013 r. odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Mam talent do … złego”. Przedstawienie to było realizacją projektu edukacyjnego przez klasę 2 a. Uczniowie, pod kierunkiem Pani Joanny Szczepkowskiej – Okraszewskiej, dokonali wyboru scenariusza, przygotowywali kostiumy i scenografię, uczyli się ról, aż w końcu publicznie zaprezentowali efekty swojej pracy społeczności szkolnej i zaproszonym gościom. Występom aktorów towarzyszyły przepiękne kolędy w wykonaniu klasy 3 d i 3 g pod kierunkiem Pani Elżbiety Dobies oraz zespołu „Marchewkowe Pole” pod kierownictwem Pana Gabriela Sieradzkiego.
 Konkurs kolęd i piosenek świątecznych

14 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie kolęd i piosenek świątecznych, który odbył się 18.12.2013r. Usłyszeliśmy 10 utworów muzycznych o tematyce świątecznej śpiewanych w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jurorzy mieli bardzo trudne zadanie. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów:

I. miejsce - Krystian Szymański z klasy 1b za wykonanie kolędy "Cicha Noc" ("Stille Nacht") w języku niemieckim,

II miejsce - Janek Urabański z klasy 1a za piosenkę "Last Chrismas",

III miejsce ekzekwo: Weronika Budek i Andżelika Brzozowska z klasy 1f za kolędę: "Wśród nocnej ciszy" zaśpiewaną w języku rosyjskim oraz Julia Śliwińska i Aleksandra Czerwińska z klasy 3g, które wykonały utwór: "Marry Christmas everyone".

    W trakcie obrad jury ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Idiomy i przysłowia niemieckie". Pierwsze miejsce przypadło Karolinie Wachowskiej z klasy IIIa, drugie miejsce zajęła Wiktoria Maciejewska z klasy 1b, natomiast trzecie miejsce - Ania Miaśkiewicz z kl. 1b. Jedna praca została wyróżniona i nagroda przypadła Julii Marcinkowskiej z kl. 1d. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów językowych.

 Śpiewajcie aniołowie
18 grudnia w Zespole Szkół w Siecieniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie aniołowie”. I miejsce zajęła w nim nasza reprezentantka, solistka zespołu Marchewkowe Pole, Wioletta Dobrzeniecka (2b).
 Nocka w szkole
13 grudnia 2013 roku, klasa 1a pod opieką wychowawczyni Iwony Warszawskiej i pana Marcina Liga spędziła noc w szkole. Impreza rozpoczęła się  o godzinie 19 od gier i zabaw na sali gimnastycznej. O godzinie 21.30 zjedliśmy zamówioną pizzę. Niektórych rozbolał nawet brzuch, ale cóż się dziwić kiedy wypija się 2 butelki coli w przeciągu 1 godziny  Chwilowa niedyspozycja nie przerwała nam jednak świetnej zabawy. Było więc karaoke, tańce, oglądanie filmów, zabawa w chowanego i odkryliśmy, ze w naszej szkole straszy uhuhuhuu;) Oczywiście nikt nie zmrużył oka, więc zmęczeni ale zadowoleni rozeszliśmy się do domów o godzinie 6 rano.
 Konkurs A Christmas poster
11 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego pt."A Christmas poster" (Plakat Bożonarodzeniowy, przygotowany przez p. Agnieszkę Grudę. Udział w nim wzięły uczennice z klas I d i I f, które wykonały plakaty przedstawiające tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii w języku angielskim. I miejsca otrzymały uczennice - Aneta Bombalicka z kl. Id oraz Andżelika Brzozowska z kl. If. II miejsce zajęła uczennica kl Id - Kinga Przewoźnik z kl. I d i III miejsce dla Alicji Brzeskiej i Olgi Kosin z kl If. Zostały również wręczone dwa wyróżnienia - Julli Nowalińskiej z kl. Id i Weronice Rutkowskiej z kl. If.

Serdeczne gratulacje
 Spotkanie opłatkowe w Orlen Arenie
10 grudnia 2013 r. nasza szkoła wzorem roku ubiegłego współorganizowała z Urzędem Miasta Płocka spotkanie opłatkowe płockiego środowiska sportowego, które odbyło się w Orlen Arenie. W świąteczny nastrój wprowadził gości nasz szkolny zespół Marchewkowe Pole, który wystąpił w składzie: Karolina Rudzińska /3a/, Anna Kaczorek /2b/, Wioletta Dobrzeniecka /2b/, Karolina Kitlińska /1e/, Kinga Koziorowska /1g/, Oliwia Olszewska /2a/, Aleksandra Wronowska /2a/, Daniel Przyborowski /3a/, Natalia Zmysłowska /2d/, Aleksander Irzyk /1b/, p. Maciej Wilk, p. Sebastian Dorajczyk i p. Gabriel Sieradzki. Zdjęcia wykonała Patrycja Stasiak /3a/.

Dekorację wspólnie z uczniami klaszaprojektowała i wykonała p. J. Gostomska
 Mikołajki w przedszkolu
Dnia 6 grudnia grupa uczniów z klasy Ig wybrała się z mikołajkową słodką niespodzianką do przedszkolaków, które tymczasowo stacjonują w naszym gimnazjum. Niektóre odważne maluchy odwdzięczyły się Mikołajowi i jego pomocnikom wierszykami.
Koncert naszej absolwentki

W dniu 5.12.2013r. odbył się koncert  z okazji wręczenia nagród Prezydenta m. Płocka dla dzieci i młodzieży za osiągnięcia artystyczne. Nagrodę zdobyła Nasza absolwentka Sara Trafas, podczas koncertu akompaniowali jej: Daniel Przyborowski z klasy 3a i p. Sebastian Dorajczyk.
Nocka filmowa

3 grudnia klasa 1 a pod opieką wychowawczyni Iwony Warszawskiej po raz kolejny spotkała się, w ramach filmowego wtorku. Sala nr 15 ponownie zamieniła się w kameralną salę filmową. Był także popcorn, cola, świetna atmosfera i super zabawa. Na nasze spotkania coraz częściej przychodzą uczniowie z innych klas, więc jeśli chcecie do nas dołączyć prosimy o wcześniejszy kontakt z naszą wychowawczynią panią Iwoną Warszawską.

Próbne egzaminy 
  

 W związku z przeprowadzeniem próbnego egzaminu gimnazjalnego w dniach 10-12 grudnia nastąpią zmiany w organizacji pracy szkoły. Wszystkie informacje w załączniku.

Pomoc dla schroniska
Na przełomie listopada i grudnia miała miejsce w naszej szkole akcja pod hasłem ,, Pomóżmy zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę". Nauczyciele, uczennice i uczniowie naszej szkoły zebrali fundusze w kwocie 110 zł oraz karmę i inne niezbędne materiały. Akcję zorganizowała kl. 2 A pod opieką p. Agnieszki Grudy we współpracy z samorządem szkolnym.

Serdecznie dziękujemy za pomoc zwierzętom z płockiego schroniska.
Konkurs TESCO DLA SZKÓŁ 

Grupa uczniów uczestniczących w konkursie Tesco dla Szkół prosi całą społeczność Gimnazjum nr 5 w Płocku o codzienne głosowanie na film przesłany na konkurs. Głosować można od poniedziałku 18.11.2013r. od godz. 12.00 do poniedziałku 19.12.2013 r. do godz. 23.59.

Co zrobić, aby głosować:

1.       Należy zarejestrować się na stronie www.tescodlaszkol.pl, tam trzeba  podać swoje nick, hasło, imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz adres e-mail.  

2.       Następnie zalogować się na stronie www.tescodlaszkol.pl i wybrać odpowiedni film (grupę filmów). Nasz film znajduje pod adresem:  http://www.tescodlaszkol.pl/galeria-filmow/action,get,page,1,id,612,t,szalona-piatka.html.

Dziękujemy z góry i prosimy o zaangażowanie jak największą liczbę znajomych -  
im więcej głosów oddanych tym wieksza szansa na wygraną.

Obchody Światowego Dnia AIDS

Dnia 4 grudnia 2013 uczniowie klas pierwszych obejrzeli przedstawienie podsumowujące szkolne obchody Światowego Dnia  AIDS/ HIV.  Inscenizacje przygotowały klasy 2a i 2d pod opieką pań Jolanty Gostomskiej i Elżbiety Kulikowskiej. Obecni na  spotkaniu mogli podziwiać plakaty poświęcone  problematyce AIDS/HIV przygotowane przez uczniów klas pierwszych  na zajęciach plastyki. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy plakat. Uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Giewartowska z klasy I g, drugie Aleksandra Maciejewska z klasy Ig a trzecie Daniel Lisowski z klasy If.  Jury przyznało także trzy wyróżnienia,  Tomaszowi  Sujeckiemu  z klasy Ig, Weronice Mazurowskiej z klasy Ig i Oldze Syli z klasy Ic.

 Kiermasz ozdób świątecznych
Dnia 28 listopada 2013 roku w naszym gimnazjum  odbyły się zebrania rodziców. Z tej okazji  młodzież zorganizowała  kiermasz ozdób świątecznych.  Uczniowie przygotowali ozdoby na lekcjach plastyki i zajęć artystycznych pod opieką pani Jolanty Gostomskiej.  Sprzedaży świątecznych dekoracji podjęły się dziewczynki z klasy 2d.  Na wystawie znalazły się choinki wykonane z makaronu, kartki świąteczne, stroiki z papieru i pomarańczy,  bałwanki wykonane ze skarpet,  dekoracje
z papieroplastyki, kwiaty z plastikowych butelek itd. Celem kiermaszu było zebranie pieniędzy na paczki świąteczne dla najbiedniejszych  dzieci z naszej szkoły. Rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie chętnie włączyli się do akcji. Podczas dwóch dni kiermaszu udało się zebrać 602 złotych.
Tegoroczna wystawa ozdób świątecznych bardzo się podobała i mamy nadzieję powtórzyć ją również w przyszłym roku.
Kawiarnia Literacka
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.
Albert Einstein

26 listopada odbyło się kolejne spotkanie w Kawiarni Literackiej. Tym razem motywem przewodnim była szeroko rozumiana woda. Pan Gabriel Sieradzki barwnie wprowadzał w „tematy wodne” , mówił o jeziorach, morzach, rzekach i deszczu. Wiele ciekawostek prezentowali uczniowie z klas 3a i 2b oraz członkowie Marchewkowego Pola. Goście między innymi usłyszeli o największych zbiornikach wodnych, właściwościach fizycznych i chemicznych wody. Uczniowie udowodnili również, że woda może  mieć romantyczny i tajemniczy charakter, dlatego jest tematem wielu piosenek i wierszy. Marchewkowe Pole  pięknie zaprezentowało kilka takich utworów, które przeplatane były recytacją poezji z motywami akwatycznymi.
    Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, goście przy kawie i czymś słodki mogli wsłuchać się w poezję i muzykę.
    Spotkanie w Kawiarni Literackiej przygotowała grupa muzyczna z klasy 3a i zespół Marchewkowe Pole pod opieką pana Gabriela Sieradzkiego we współpracy z  panią Ewą Łabuś, panią Jolantą Gostomską oraz panem Sebastianem Dorajczykiem. Zdjęcia wykonał pan Krzysztof Łukiański.
Zajęcia w Chotomku
W dniu 26.11 2013 klasa Ib uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę dla dzieci i młodzieży "Chotomek" przy ulicy Sienkiewicza. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Ewa Łabuś i p. Sebastian Dorajczyk.
 Konkurs o Szkocji

W dniu 29 listopada odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Szkocji z okazji Dnia św. Andrzeja, patrona tego kraju. Organizatorką konkursu była p. Agnieszka Gruda. W jury zasiadły: p. Kamila Biegańska i p. Agnieszka Gruda.Udział w konkursie nwzięli uczniowie klas: I b, II a i III a. Uczniowie odpowiadali na losowo wybrane pytania, dotyczące geografii, hostorii i  kultury Szkocji. 

I miejsce zdobył Jakub Paradowski z kl. II a, II - Dominik Gostomski z kl. III a i III miejsce przypadło Gabrielowi Brzozowskiemu z kl. I b.

Serdeczne gratulacje

 Zebrania z rodzicami

Dnia 28 listopada 2013r. (czwartek) odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów Gimnazjum nr 5. Zebrania rozpoczną się o godz. 1700.

Zapraszamy
 Nocka w Szkole
15 listopada klasa 2b spędziła noc w szkole pod opieka pani Jolanty Maleckiej, pana Rafała Gąsiorowskiego i pana Daniela Sieradzkiego. Tej nocy w szkole działy się różne dziwne rzeczy. Oprócz zajadania się pizzą, znaleźliśmy tajemniczy list. Tajemnicza osoba do dziś niezidentyfikowana przy pomocy wskazówek poprowadziła nas w różne czasem nietypowe miejsca, w których czekały na nas zadania także matematyczne. Udało się sprostaliśmy wszystkim zadaniom. Cała impreza trwała od godziny 18 do 6 rano.
 Zajęcia z Twórczości
W naszym gimnazjum w tym roku szkolnym odbywają się zajęcia z twórczości „ ODKRYJ SIEBIE”
W zajęciach uczestniczą uczniowie klasy I a i I b.
Ich celem jest nauczenie młodych ludzi rozwiązywania problemów w sposób twórczy. Ponadto chcemy wydobyć ukryte talenty, uzdolnienia, rozwijać kreatywność naszych uczniów.
Zajęcia te mają pomóc uczniom w opanowaniu kluczowych kompetencji takich jak:
- rozwiązywanie problemów w sposób twórczy
- efektywne współdziałanie w zespole
- porozumiewanie się w różnych sytuacjach.
Na zajęciach początkowych tworzyliśmy  i integrowaliśmy zespół. Różnorodne ćwiczenia chętnie były wykonywane przez uczniów. Zastanawialiśmy się, jak można przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego w ramach akcji Sprzątanie Świata. Rozwiązywaliśmy łamigłówki matematyczne. Ostatnio budowaliśmy czworokąty z kartki papieru- przy tym ćwiczeniu utrwaliliśmy własności czworokątów i rozdzielaliśmy mieszaniny.
Nasze zajęcia to nauka przez zabawę, nauka bez stresu, który często towarzyszy nam podczas lekcji.
Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 14.20.
Jeśli znaleźliby się uczniowie  pozostałych klas pierwszych chętni do udziału w tych zajęciach zapraszamy.
J. Kruczyńska i E. Słupecka
Konkurs Recytatorski
8.11.2013 roku w Starostwie Powiatowym w Płocku odbył się konkurs recytatorski z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicy prezentowali swoje interpretacje poezji patriotycznej. Przedstawicielkami naszego gimnazjum były Wioletta Dobrzeniecka i Aneta Bombalicka. Mimo wielu konkurentów oraz ciekawych recytacji, Wioletta zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, zdobyła również nagrodę specjalną , czyli I miejsce w całym konkursie.
Światowy Dzień Żywności
„Jesienna Debata” uczniów Gimnazjum nr 5 w Płocku z klasy IIIe i IIb na temat zasad niemarnowania żywności.
Debata odbyła się 16. 10. 2013 r. na 8 godzinie lekcyjnej w sali nr 93.

W ramach „Jesiennej Debaty” uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne oraz  prace plastyczne związane z obchodami Światowego Dnia Żywności. Po zakończeniu debaty uczniowie zorganizowali wystawę powstałych prac.

Ponadto uczniowie przygotowali ulotki, które przesłano drogą elektroniczną do wszystkich rodziców naszych uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Akcja swoim zasięgiem objęła   około  1000   osób.
Współpracowaliśmy również z PCK Płock w związku ze zbiórka pieniędzy na żywność. 
 XXII Rajd Niepodległości
9 listopada 2013 drużyna uczniów z Gimnazjum nr 5 uczestniczyła w XXII Rajdzie Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich”. Trasa: Płock (Borowiczki)- ul. Gmury- Cmentarz Garnizonowy- LO im. Wł. Jagiełły. Uczniami naszej szkoły opiekował się pan Jarosław Janicki. Rajd został zorganizowany przez Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i był częścią obchodów Święta Niepodległości w Płocku.
 Międzyszkolny Konkurs Szlagierów Polskich
8 listopada w Klubie Osiedla „Kochanowskiego” zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Szlagierów Polskich XX – lecia Międzywojennego pt: „Piosenki ze starego kina”. Pierwsze miejsca zajęły reprezentujące naszą szkołę członkinie zespołu Marchewkowe Pole Anna Kaczorek (2b) za piosenkę „Na pierwszy znak” i Karolina Kitlińska (1e) za piosenkę „Odrobinę szczęścia w miłości”. Solistkom akompaniował p. Gabriel Sieradzki.
Święto Niepodległości
W tym roku uczciliśmy Święto Niepodległości w niebanalny sposób. Chór szkolny oraz uczniowie z kl.  3a zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni legionowych. W historię wydarzeń sprzed 95 lat wprowadzała Szkolna Telewizja Niepodległościowa, w której prezenterzy, reporterzy oraz prof. Jan Patriotyczny opowiadali o ważnych momentach dziejowych, a także przybliżali okoliczności powstania pieśni patriotycznych. Widzowie, mając ułatwione zadanie dzięki tekstom, które były wyświetlane wspólnie śpiewali Pierwszą kadrową, Wojenko, wojenko, Legiony, Piechotę i Przybyli ułani pod okienko. Uroczystość przygotowały p. Elżbieta Dobies i p. Joanna Wodowska.
Spotkanie z Barbarą Kosmowską
5 listopada 2013 w Chotomku odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską,
autorką książek takich jak: Buba, Puszka,Pozlacana rybka czy Niechciana.
Pisarka w prosty, niezwykle sympatyczny sposób, odpowiadała na nasze Klasa  III B
Konkurs PUMPKIN CRAZE
W dniu 29 października odbył się w naszej szkole coroczny konkurs PUMPKIN CRAZE, związany ze świętem Halloween. Został on  przygotowany przez nauczycielkę j. angielskiego, p. Agnieszkę Grudę. Uczniowie klas: I d, I f , I g, II a i III g  stworzyli wspaniałe halloween’owe dynie, które oceniło jury w składzie: p. Kamila Biegańska i
p. Agnieszka Gruda. Wyodrębnienie zwycięzców okazało się niełatwym zadaniem dla członków jury. I miejsce otrzymała uczennica kl I g, Weronika Domaradzka, a  II  miejsce zdobył Piotr Kapuściński, uczeń klasy III g. Miejsce na trzecim podium otrzymała uczennica klasy I f, Olga Kosin. Jury przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymali: Wiktor Piotrak z klasy
I d oraz Aleksandra Piotrowska z klasy I f.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie PUMPKIN CRAZE za rok. 
Wieczór Halloween
29 pażdziernika klasa 1 a zorganizowała Wieczór Halloween. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy. W trakcie imprezy dowiedzielismy się o historii święta Halloween, obejrzelismy preznetację przygotwaną przez Anię Kwiatkowską, Julitę Cieślak i Natalię Sochacką. Następnie odbył sie konkurs na najlepszy strój, który wygrał Piotr Lewicki, a wyróżnieni zostali  Adam Krakowiak i Ada Wróblewska. Punktem kumlinacyjnym wieczoru była projekcja filmu grozy. Sala nr 15 zamieniła się w salę kinową. W trakcie projekcji filmu objadając sie popcornem i chipsami, nie mogliśmy powstrzymac sie od krzyków przerażenia, ale najbardziej bała się nasza wychowawczyni).        
Za rok powtórka:)
 Danio nadchodzimy!
W dniach 21-25.10.2013 nasza klasa sportowa (2e) pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Gronkowskiej, p. Agnieszki Kalwasińskiej oraz trenerów z naszej szkoły i ZSP nr.70 odwiedziła  Danię. Mieliśmy tam sporo atrakcji. Jedną z nich była wizyta na meczu z Kif Kolding – Orlen Wisła Płock, który mogliśmy obejrzeć na żywo z Trefor Areny w Koldingu. Po meczu mieliśmy okazję porozmawiać z zawodnikami i zadać im kilka pytań. Po całonocnej wyprawie dotarliśmy do szkoły z internatem ,, Stidsholt’’ , która znajdowała się w mieście : Saeby w Danii. Tam osiedliliśmy się na te kilka dni. Podczas pobytu za granicą  zwiedzaliśmy miasteczko, w którym się zatrzymaliśmy,  oraz różne inne ciekawe miejsca. We wtorek (22.10)  wraz z p. Michaelem Christiansenem byliśmy na wycieczce po miejscowości Saeby. Okolica ta głównie składa się z małych wsi. Jest tam naprawdę super ! Przejechaliśmy nawet przez port, oglądając piękne morze . W środę, nasza klasa  odwiedziła szkołę z internatem pod opieką p. Hans’a Hessellund’a w Aalborgu .Szkoła ta, oferuje 6-miesięczne stypendia, dla uczniów z Polski.  Obok niej znajduje się park linowy i ścianka wspinaczkowa, która jest BARDZO wysoka . Dużą atrakcją było to, że mogliśmy z niej skakać ! Było to niesamowite przeżycie. Nawet wychowawczyni się odważyła  Przez kolejne dni dziewczyny jak i chłopcy mieliśmy treningi i sparingi z kolegami i koleżankami z Danii . Podczas pobytu w internacie, zapoznawaliśmy się z osobami z innego otoczenia. Komunikacja wychodziła nam dobrze . Graliśmy z nimi np. w bilarda, sporo ze sobą rozmawialiśmy . W czwartek (24.10) odbyła się lekcja języka angielskiego, która polegała na dobieraniu się w czwórki, dwóch osób z Polski i dwóch z Danii. Dostaliśmy obrazki np. zawodnika, prezydenta itp. tak samo jak Duńczycy dostali znane osoby ze swojego kraj. W ten sposób po angielsku opisywaliśmy poszczególny obrazek prezentując nasz kraj . Lekcja przebiegła udanie. Niestety nadszedł dzień wyjazdu, z tego powodu było wszystkim bardzo przykro, ponieważ w tej szkole i z tymi ludźmi było super spędzać czas. W piątek po trzynastogodzinnej podróży (my) młodzi sportowcy dotarliśmy do Polski zmęczeni podróżą ze wspaniałymi wspomnieniami 
Denmark here we come!
On 21-25.10.2013 sports class (2e ) under the care of teachers Mrs. Małgorzata Gronkowska , Mr. Agnieszka  Kalwasińska and coaches from our school and ZSP number 70 visited Denmark. We had a lot of attractions there. One of them was a visit to the match with Kif Kolding - Orlen Wisla Plock that we viewed from Trefor Arena in Kolding . After the game we had a chance to talk to the players and ask them a few questions. After an overnight trip we reached the boarding school ,, Stidsholt '', which was located in Saeby in Denmark. In this school, we settled for a few days. During the stay abroad we visited the town in which we accomodated, and various other interesting places. On Tuesday ( 22.10 ) we, along with Mr. Michael Christiansen,  were on a trip to the town of Saeby . The neighbourhood is mostly made up of small villages. There is really cool ! We drove up to the port , watching the beautiful sea . On Wednesday, our class visited a boarding school under the care of Mr Hans Hessellund in Aalborg . This school has given two six- month scholarships to Polish students, Next to it, there is a line park and a climbing wall, which is VERY high. The big attraction was that we could jump from it! Even the teacher dared.  It was an amazing experience. The next day the girl and the boys were training and sparring with colleagues from Denmark.. During our stay in the dormitory, we were familiarizing ourselves with people from foreign environment. We did well in communication. We played with them, for example, in the pool talking a lot to each other. On Thursday ( 24.10 )there  was an English lesson, which was based on the formation of the fours, two Polish and two Danish students . The students were given pictures presenting a Polish player or the President , etc. as well as the Danish famous people.  This way using English we were describing the images of our country and the well-known people. The lesson ran successfully. Unfortunately, the day of departure came and for this reason, we were all very sad because at this school and these people were great to hang out with. On Friday after night journey (we) young sportsmen reached Poland exhausted but with wonderful memories 
Wyjazd do Darmstadt
W dniach 21 – 26.10.2013 pięcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką p. J. Janickiego i p. A. Rosiak wzięło udział w X. międzynarodowym obozie dla dzieci i młodzieży z miast partnerskich Darmstadt. Młodzi ludzie z Płocka oraz z Bursy (Turcja), Liepaji (Łotwa), Trondheim (Norwegia), Ushgorod (Ukraina), Gyönk i Szeged (Węgry), Saanen (Szwajcaria), Freiberga (Niemcy – Saksonia) i Darmstadt mieszkali w pobliskim Lindenfels w schronisku młodzieżowym „Dom Alberta Schweizera”, gdzie mogli się poznać i wspólnie uczestniczyć w proponowanych przez organizatorów zajęciach: warsztatach tematycznych, rozgrywkach sportowych, wspinaczce na skałkach, zwiedzaniu najciekawszych miejsc w okolicach Lindenfels i Darmstadt. We wtorek, 22.10, wzięli udział w akcji sadzenia drzew w pobliskim lesie, o której głośno było w niemieckich mediach. Miała ona na celu zwrócenie uwagi na temat ekologii i rozwoju zrównoważonego. Podczas wizyty w Darmstadt przyjęci zostali  w magistracie przez samego burmistrza Darmastadt, gdzie wszystkie grupy prezentowały swoje miasta i kraje. Takie imprezy przyczyniają się do budowania mostów między kulturami oraz porozumienia między narodami.

Vom 21. bis zum 26.10.2013 haben fünf Schüler unserer Schule an einem Internationalen Camp von Kindern und Jugendlichen aus den Partnerstädten von Darmstadt teilgenommen. Die jungen Leute aus Płock, Bursa (Türkei), Liepaja (Lettland), Trondheim (Norwegen), Ushgorod (Ukraine), Gyönk und Szeged (Ungarn), Saanen (Schweiz), Freiberg (Deutschland – Sachsen) und Darmstadt  haben in nahe gelegenem Lindenfels in der Jugendherberge „Albert-Schweizer-Haus“ gewohnt, wo sie sich kennenlernen und bei vielen Aktivitäten zusammenmachen konnten: sie haben bei Workshops zusammengearbeitet, sind zusammen geklettert, haben an Sportwettbewerben teilgenommen und die Gegend von Lindenfels und Darmstadt besichtigt. Am Dienstag dem 22.10. haben sie im Westwald Bäume gepflanzt, um auf das Thema Nachhaltigkeit aufmerksam zu machen. Diese Aktion wurde dann in den deutschen Medien veröffentlicht. In Darmstadt wurden sie vom Bürgermeister von Darmastadt im Magistart angenommen, wo alle Gruppen ihre Städte und Länder präsentiert haben. Solche Veranstaltungen tragen zum Brückenbauen zwischen den Kulturen und zum  Verständnis zwischen Völkern bei.
Maraton Czytelniczy
W dniu 28.10 w czytelni szkolnej odbył się Maraton Czytelniczy. Uczestniczyły klasy pierwsze. Fragmenty powieści A. Onichimowskiej "Dziesięć stron świata" czytały uczennice klasy IIIg: Julia Śliwińska, Natalia Wiśniewska, Aleksandra Czerwińska, Natalia Bębenista; oraz podczas przerw uczennice klasy IIb Julia Bałuciak, . Impreza została przygotowana przez: p. E. Łabuś, E. Dobies, p. J. Malecką, p. R. Gąsiorowskiego, p. p. Śmigałę, p. Dorajczyka. Całość zorganizowana została w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Działania Samorządu Uczniowskiego.
W dniu 26 października grupa uczniów Klaudia Misztal, Agata Wysibirska IG, Paweł Zalewski, Aleksander Irzyk IB i Daniel Żurwski IF wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego p. Jolantą Malecką i p.Rafałem Gąsiorowskim zachęcali przechodniów z rejonu "Wielkiej Płyty" do głosowania na projekt szkolny zatytułowany "Ścieżka zdowia" biorący udział w Budżecie Obywatelskim.
Chotomek.
W dniu 25.10 2013 klasa Ig uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę dla dzieci i młodzieży "Chotomek" przy ulicy Sienkiewicza. Wyjście zorganizowane zostało przez czytelnię szkolną w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Paweł Śmigała i Sebastian Dorajczyk.
Mini projekt.
Dziewczęta z klasy 2c, pod opieką nauczyciela p. Pawła Kamińskiego, w ramach edukacji zdrowotnej na lekcji wychowania fizycznego, zrealizowały projekt p.t. "Etapy uzależnień".
I choć nie był to obowiązkowy projekt edukacyjny, to dziewczęta pokazały, że lekcje wf wcale nie muszą być takie same, świetnie się przy tym bawiąc i ucząc.
Uwaga zmiany w Statucie i WSO.
Uwaga!!!
Pojawiły się zmianu w Statucie Szkoły i WewnątrzSzkolnym Systemie Oceniania. Zapoznaj się już dziś nie będziesz żałował.
Tematy i warunki realizacji Projektów Edukacyjnych.
Uwaga.!!!!
Drugoklasisto, już dziś wybierz dogodny dla Siebie temat projektu edukacyjnego.  Tematy i warunki realizacji do pobrania poniżej.
Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem.
Z okazji Światowego dnia Żywności i Walki z Głodem oraz w ramach ogólnopolskiej akcji PCK - Godne Dzieciństwo uczniowie Szkolnego Koła PCk w dniach 16-18 października 2013r. przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na ten cel. Zebrano 100,78zł. Pieniądze zostały przekazane do Zarządu Rejonowego PCKw Płocku.
   Całej społeczności uczniowskiej dziękujemy
za wsparcie i udział
w tej akcji.
Opiekun Szkolnego Koła PCK H. Chała
Tropiciele Odpadów 2013.
15 października 2013 r. klasa 2b brała udział w„Warsztatach Tropicieli odpadów”. Warsztaty te są „zielonymi lekcjami edukacji ekologicznej” służącymi nauce selektywnej zbiórki odpadów wkomponowanej w poznawanie pięknych i „dzikich” terenów o szczególnych walorach przyrodniczych. Ważnym elementem warsztatów jest piesza wędrówka ułatwiająca bezpośredni kontakt młodzieży z naturą.
Młodzież odwiedziła:
      •   Gniazdo recyklingowe przy ulicy Gierzyńskiego,
    • Pawilon do gromadzenia i segregacji odpadów użytkowych przy ulicy Lachmana,
    •    Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach,
Uczniowie brali udział w:
   •  w  pieszej wędrówce  w rezerwacie przyrody „Dąbrowa Łącka”
   • w trzech konkursach ekologicznych organizowanych przez przewodnika.
Warsztaty zakończyły się wspólnym ogniskiem. Opiekunami byli: p. Jolanta Malecka, p. Olga Zalewska i p. Maja Przybyszewska. Udział w warsztatach był bezpłatny. Projekt ten uzyskał dotację z Urzędu Miasta Płocka z Wydziału Kształtowania Środowiska.
III miejsce w XXXV Rajdzie "Pieczonego ziemniaka".
12 października 2013 drużyna uczniów z Gimnazjum nr 5 uczestniczyła w XXXV Rajdzie „Pieczonego ziemniaka”. Trasa: Płock (Borowiczki)- Polana Św. Huberta- Słupno- Wykowo. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Jarosława Janickiego zdobyli  III miejsce. Następny rajd odbędzie się 9 listopada. Informacje i zapisy u p. J.Janickiego w terminie do 4 listopada.
Dzień Edukacji Narodowej.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy całemu
Gronu Pedagogicznemu wszystkiego,
co najlepsze, spełnienia zawodowych planów, wytrwałości
w dążeniu do celu i niesłabnącego zapału.
Koncert Marchewkowego Pola w Szkole Muzycznej.
10 października w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Finałowym punktem uroczystości był występ zespołu Marchewkowe Pole. Nasi uczniowie wystąpili z koncertem piosenek Agnieszki Osieckiej. Prezentacja została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, którzy nie szczędzili po występie zespołowi słów uznania i gratulacji. Marchewkowe Pole wystąpiło w składzie: Karolina Rudzińska, Daniel Przyborowski, Anna Kaczorek, Wioletta Dobrzeniecka, Natalia Hernik, Natalia Zmysłowska, Karolina Kitlińska, Kinga Koziorowska, Aleksander Irzyk oraz absolwentki Sara Trafas i Iza Bolczak. O materiał fotograficzny zadbały: Patrycja Stasiak i Monika Radaszkiewicz. Koncert poprowadził i również z młodzieżą wystąpił opiekun zespołu p. Gabriel Sieradzki.
Szkolne Wiadomości G5TV.
UWAGA!
9 października 2013 roku ukazał się najnowszy -
12 odcinek Wiadomości G5TV.
Zapraszamy.
NAGRODA dla klas 3A i 2B.
Dnia 9 października klasy 3a i 2b pod opieką nauczycieli zawitały do siedziby Sejmu i Senatu RP. Naszym przewodnikiem po polskim parlamencie była pani poseł Elżbieta Gapińska. Zaprowadziła nas na galerię sejmowej sali obrad, skąd przysłuchiwaliśmy się dyskusji nad rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2014. Mieliśmy m. in. okazję wysłuchania wystąpienia ministra finansów pana Jacka Rostowskiego. Na sejmowych korytarzach spotkaliśmy polityków różnych opcji politycznych znanych nam z mediów i liczne rzesze dziennikarzy zgromadzonych w celu komentowania bieżących wydarzeń. Otrzymaliśmy także pamiątki i materiały dydaktyczne. ponieważ Warszawa powitała nas piękną pogodą, udaliśmy się także na spacer do Łazienek Królewskich. Tam klasowi fotografowie namietnie portretowali wiewiórki, które ufnie podchodziły na wyciągnięcie ręki. Wycieczka była nagrodą pani dyrektor w konkursie na najaktywnieszą klasę w roku szk. 2012/2013. Zachęcamy do aktywności i kreatywności w tym roku szkolnym - jak widzicie warto walczyć o palmę pierwszeństwa.
Rajd integracyjny klas pierwszych.
4 października odbył się rajd integracyjny uczniów klas pierwszych, ich rodziców i wychowawców. Trasa rajdu wiodła z płockich Winiar do leśniczówki w Brwilnie. Uczestnicy pieszej wędrówki mieli okazję do poznania fragmentu Szlaku Turystycznego Nr 1a Czerwonego im. Bolesława Krzywoustego na odcinku od ulicy Szpitalnej, ogrodów i pól uprawnych w kierunku południowo-zachodnim, po prawej stronie wsi Maszewo do otuliny Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Uważniejsi obserwatorzy podziwiali okazałe dęby, lipy i sosny. Pan leśniczy - Mariusz Downarowicz rozpalił dla piechurów ognisko. Upieczone kiełbaski smakowały wybornie. Jednak najwiekszą atrakcją okazały się prezentacje poszczególnych klas pierwszych. Uczniowie głównie skorzystali z możliwości zaśpiewania piosenki o klasie (własnego autorstwa). Jesteśmy pełni podziwu dla kreatywności uczniów. Dziękujemy za ogromną pomoc w organizacji rajdu jednemu z rodziców kl. 1a, panu Arturowi Radzio. Mamy nadzieję, że obecni na rajdzie rodzice złapali bakcyla i chetnie przyłączą się do kolejnej pieszej wyprawy wiosną.
 UWAGA już jest nowa szkolna gazetka !!!!
Własnie się pojawiła nowa gazetka szkolna zatytułowana "NA TABLICY", którą stworzyli Dominika Berlińska, Natalia Żychowska, Kinga Dziurlikowska, Magdalena Matusiak, Adam Radzio, Katarzyna Lichocka, Paulina Bogacz, Marta Bombała, Ada Wróblewska, Anna Kwiatkowska, Michał Kaim, pod redakcją Pani Izabeli Wójcik.
Życzymy wytrwałości i samych pozytywnych recenzji.

Samorząd Szkolny przypomina !!!
Dnia 04 października 2013r. odbędą się  Wybory  na  Przewodniczącego   Samorządu, aby zagłosować  trzeba  mieć  ze sobą  długopis i legitymację  szkolną.  Głosować  będzie można  w świetlicy  szkolnej  wraz  z  całą klasą.
Kandydatkom  życzymy  powodzenia.
 Debata Wyborcza.
Dnia 2 października 2013r. w naszej szkole odbyła sie debata wyborcza kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, było to ostatnie działanie podczas kampanii która trwała od połowy września.Kandydujący do władz SU rozdawali ulotki,  przedstawili swoje programy wyborcze, odpowiadali na pytania dotyczące wizji działalności samorządowej Gimnazjum nr 5 na rok szkolny 2013/2014. Na korytarzach pojawiły się plakaty promujące kandydatów.
 Uwaga KONKURS !!!!
Chcesz troszeczkę poszaleć, masz bujną wyobraźnię. Zgłoś się na konkurs pt."PUMPKIN CRAZE czyli  DYNIOWY SZAŁ". który organizowany jest przez Panią Agnieszkę Kuźniarowicz - Grudę. Więcej informacji (regulamin) do pobrania poniżej.
 Wielkie Podziękowania dla rodzica.
Pani Katarzynie Dąbrowskiej za wykonanie pomocy dydaktycznych do pracowni 38 - fotogramy polskich klasyków literatury.
Serdecznie dziękujemy.
 Warsztaty Przyrodnicze dla Szkoły Podstawowej.

27września 2013 r. uczniowie klasy IIb i IIIe Gimnazjum nr 5 w Płocku przeprowadzili warsztaty przyrodnicze. Uczestnikiem warsztatów była klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 12 wraz z wychowawczynią, Panią Elżbietą Kwiecińską. Trzecioklasiści sprawdzili swoją wiedzę regionalno-przyrodniczą, pisząc odpowiedzi do quizu i rozwiązując krzyżówkę. Próbowali również odpowiedzieć na pytanie Jak zużywać mniej wody?, a przede wszystkim Jak jej nie marnować? Młodzi przyrodnicy w ramach warsztatów musieli zasiać rzeżuchę i wykazać się kreatywnością w kalamburach. Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Płocku przygotowali również dla dzieci prezentację multimedialną na temat ekologii i segregacji odpadów. W trakcie warsztatów uczniowie z SP nr 12 w Płocku udzielali wywiadów młodym reporterom z klasy medialnej Gimnazjum nr 5. Warsztaty przygotowała Pani Olga Zalewska, Jolanta Malecka wraz z uczniami IIIe i IIb Gimnazjum nr 5 w Płocku

zobacz zdjęcia
Dzień Chłopaka w klasie 1G
Dnia 26 września w klasie IG świętowano Dzień Chłopaka.Dziewczynki – inicjatorki zabawy – przygotowały dla chłopców poczęstunek oraz wiele interesujących konkurencji. Uczestnicy mieli za zadanie m.in. przespacerować się w butach na wysokim obcasie, zatańczyć makarenę oraz kankana, zjeść cytrynę, łyżeczkę musztardy, wykonać piosenkę „Ona tańczy dla mnie”. Ponadto klasa bawiła się wspólnie organizując popularne konkurencje: „Karetę” oraz „ZOO”.Na koniec imprezy gospodarz klasy, Artur, podziękował w imieniu wszystkich chłopców za miłą niespodziankę.
 Gra miejska.
25.09. Książnica Płocka zorganizowała grę miejską poświęconą Stefanowi Themersonowi. Naszą szkołę reprezentowały Daria Baranowska, Beata Jarzyńska, Ola Koralewska, Agnieszka Lewandowska i Klaudia Malinowska z klasy III B pod opieką p. Barbary Kowalskiej.

Uczestniczki gry odpowiadały na pytania i wykonywały zadania praktyczne na terenie Muzeum Mazowieckiego, Książnicy Plockiej, Synagogi i Restauracji Estera.
 Sukces sportowców i nauczycieli wychowania fizycznego G5.
GIMNAZJUM NR 5
zajęło I miejsce
we współzawodnictwie Sportowym
Płockich Szkół w sezonie 2012/2013
w kategorii szkół gimnazjalnych.

 III miejsce dla Uczestników Rajdu Pieszego.
21 września 2013- XLV Zlot po Ziemi Mazowieckiej. Trasa:  Płock- Radziwie- Dzierzążnia- Jezioro Sendeń- Łąck. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Jarosława Janickiego zdobyli  IIII miejsce.
Ślubowanie klas pierwszych.
20 września 2013 roku uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi członkami społeczności Gimnazjum nr 5 w Płocku. Uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w imieniu wszystkich zgromadzonych złożyli gospodarze klas.  Pierwszoklasiści poddani zostali kilku próbom. Rywalizacja przebiegała uczciwie, przy dopingu kolegów z klas. Artyści projektowali hasło reklamujące G5. Siłacze przeciągali linę. Detektywi rozwiązywali zagadki.  Odkrywcy zgadywali z jakiego filmu słyszą muzykę . Na koniec żeby uświadomić, że życie szkolne nie zawsze bywa różowe dla wzmocnienia śmiałkowie zjedli cytrynki. Uroczystość szkolną przygotowali uczniowie 2b przedstawiciele Samorządu Szkolnego  pod opieką p. Ewy Łabuś. W uroczystości w charakterze gości uczestniczyła ok. dwudziestoosobowa grupa rodziców pierwszoklasistów. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na inne szkolne uroczystości.
Piszą o Społeczności G5.
Z przyjemnością informujemy, że napisany i zrealizowany przez panią Izę Wójcik (nauczycielkę języka polskiego w naszej szkole) scenariusz godziny wychowawczej z zastosowaniem chmurki TOC, został opisany w Mazowiecki Kwartalniku Edukacyjnym "MERITUM".
czytaj więcej
Dziękujemy redakcji Mazowieckiego Kwartalnika Edukacyjnego "MERITUM" za mozliwość umieszczenia na naszej stronie sknanu artykułu. 
Sukces nauczyciela
Miło nam poinformować, że pan Grzegorz Bednarz, nauczyciel geografii w naszej szkole został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli na projekt wycieczki dydaktycznej. Mamy nadzieję, że Pan Bednarz swój autorski projekt zrealizuje w tym roku szkolnym, dzięki czemu poznamy walory naszej najbliższej okolicy. Więcej o konkursie i projekcie przeczytacie pod adresem:
Nauka na światomym poziomie.
Informujemy, że troje nauczycieli matematyki i informatyki z naszej szkoły dzięki udziałowi w szkoleniu sfinansowanym przez Miasto Płock w ciągu całego roku szkolnego pilotażowo będzie stosowało na swoich lekcjach nowatorską metodę nauczania -  Mapy Rozwiązywania Problemów. Autorem Mapy Rozwiązywania Problemów (ang. Problem Solving Maps – w skrócie PSM) jest dr Danilo Sirias, profesor na Wydziale Zarządzania i Marketingu w Sagina w Valley University w Stanach Zjednoczonych. PSM stosuje w swojej pacy od 2002 r. Do Płocka przyjechał na zaproszenie MSCDN i TOC dla Edukacji Polska, a nasi nauczyciele uczestniczyli w poprowadzonym przez dr Danilo Sirias dwudniowym szkoleniu otwierającym projekt „Myślę – Rozumiem – Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się” KOMPONENT MATEMATYCZNY. Przypominamy, że w ubiegłym roku szkolnym Gimnazjum nr 5 w Płocku (jako jedyne gimnazjum w mieście) wzięło udział w projekcie „Myślę – Rozumiem – Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się", a nasi nauczyiele na co dzień stosują w nauczaniu: gałązkę, drzewko i chmurkę. Chcemy uczyć nowocześnie i korzystać z rozwiązań sprawdzonych w innych krajach, a techniki TOC wspomagają nauczanie
Więcej informacji o warsztatach z dr Danilo Siriasem na stronach:
http://www.plock.mscdn.pl/
http://www.plock.eu/
http://www.portalplock.pl/
http://portal.plocman.pl/
 Informacja dla uczniów klas trzecich.

Informacja dla uczniow klas trzecich w sprawie  "Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu w klasie trzeciej gimnazjum obowiązujące w roku szkolnym 2013/2014"

 Narodowe Czytanie Fredry.
Dnia 7 września 2013 r. Książnica Płocka i Urząd Miasta Płocka zapraszają na wspólne czytanie utworów Aleksandra Fredry. Uczniowie naszej szkoły przyłączają się do tej akcji. Przyjdźcie nam kibicować!
Będziemy w godz. 17.00 - 17.30 czytali fragmenty "Zemsty". Wasz doping na pewno nam pomoże. Miejsce spotkania: skwer przy pomniku Ludwika Krzywickiego (Tumy), w przypadku deszczu amfiteatr nad Wisłą.
Podczas imprezy naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2B pod opieką p. Jolanty Maleckiej.
 Apele organizacyjne.
Dziś w naszej szkole odbyły się apele organizacyjne dla klas I, II i III. Podczas których wręczone zostały najlepszym uczniom Listy Gratulacyjne Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Omowione były sprawy związane z działalnością szkoły.
Zebrania z rodzicami.


Dnia 12 września 2013 roku (czwartek) odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów Gimnazjum nr 5. Rodziców zapraszamy na godz. 1700.
O  godz. 1800 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.  
 Poprawa bazy lokalowej szkoły.
W czasie wakacji, gdy Wy - drodzy uczniowie udaliście się na zasłużony wypoczynek,  szkołę opanowały liczne ekipy remontowe, których celem było podniesienie standardów technicznych siedziby Gimnazjum nr 5 w Płocku. Przeprowadzono:
- termomodernizację budynku dydaktycznego i łącznika (włącznie z wykonaniem podjazdów dla osób niepełnosprawnych),
- wymianę instalacji elektrycznej na I kondygnacji w budynku dydaktycznych i budynku głównym,
- generalny remont toalet w budynku głównym i wymianę części instalacji CO.
Wymienione remonty sfinansował organ prowadzący szkołę - Gmina Miasta Płocka. Dyrektor szkoły dziękuje pracownikom Wydziału Remontów i Inwestycji Urzędu Miasta Płocka zaangażowanym w nadzór nad pracami remontowymi za współpracę.
Z budżetu szkoły sfinansowano malowanie 10 pracowni, biblioteki, czytelni, pokoju nauczycielskiego, gabinetu psychologa, gabinetu pedagoga, pomieszczeń administracyjnych i socjalnych, holu na I pietrze w budynku głównym. Ponadto dokonano wielu drobnych napraw, usunięto usterki.
Mamy nadzieję, że efekt końcowy wakacyjnych remontów zadowoli użytkowników szkoły. Wszyscy zadbajmy o codzienna estetykę i czystość w szkole.

 Szablon listy uczniów w programie Excel.
Wychowawcy klas proszeni są o uzupełnienie listy uczniów klasy w wersji elektronicznej wg wzoru zamieszczonego niżej (do pobrania). Przy wypełnianiu w adresie zamieszkania należy koniecznie uwzględnić kod pocztowy i nazwę poczty u uczniów zamieszkałych poza Płockiem. Dokument należy dostarczyć do sekretariatu szkoły na nośniku elektronicznym lub przesłać na adres sekretariat_g5@vp.pl do dnia 6.09.2013r. (piątek) Prosimy o nazwanie pliku odpowiednio: np. dane_kl3a. Prosimy o zapisanie danych w programie Exel 97-2003.
pobierz szablon
Stypendia i zasiłki szkolne.
Wnioski o stypendia dla uczniów Gimnazjum Nr 5 w Płocku można pobrać i zwrócić wypełnione w szkole w sekretariacie. Pracownik odpowiedzialny za obsługę programów stypendialnych to p. Marzena Gralewska. Termin składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego upływa z dniem 15 września 2013 roku.

  więcej informacji o stypendiach na stronie http://www.zjo.lo.pl/
 Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 dla uczniów klas pierwszych nastąpi 2 września 2013 roku (poniedziałek) o godz. 900 w sali widowiskowej. Około godz. 945 odbędą się spotkania z wychowawcami klas. Uczniowie klas drugich i trzecich dnia 2 września 2013r. spotkają się z wychowawcami o godz. 830 w wyznaczonych pracowniach.
Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
 zobacz więcej informacji (rok szkolny 2012/2013)

zobacz więcej informacji (rok szkolny 2011/2012)

zobacz więcej informacji (rok szkolny 2010/2011)


 Projekty unijne

// Po lekcjach ... do szkoły
Kalendarz
 


Kontakt
Gimnazjum nr 5
im. Zygmunta
 Padlewskiego
ul. Królowej Jadwigi 4
09 - 400 Płock

tel./fax.
+48 (24) 366 89 00

sekretariat_g5@vp.pl


// napisz do szkoły
// napisz do administratora
Ciekawe strony
// Ministerstwo Edukacji Narodowej
// Kuratorium Oświaty w Warszawie
// Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku
// MSCDN w Płocku
// Urząd Miasta Płocka
// Scholaris
// Centrum Edukacji Obywatelskiej
 Zamówienia publiczne
// Zamówienia publiczne placówek oświatowych

// BIP - Gimnazjum nr 5
 Wynajem sal
// Wynajem sal w G5
© Copyright 2013 Gimnazjum nr 5 w Płocku im. Zygmunta Padlewskiego     
r